Prillid ja lisavalikud – mis need tähendavad ja kellele sobivad?

Prillide sinise valguse kaitse aitab blokeerida ekraanidest kiirgavat sinist valgust.

Kui soovid osta prillid internetist või optikapoest, tuleb teha ka hulk lisavalikuid – peegeldusvastane kate, sinise valguse kaitse jne. Mis need täpsemalt tähendavad ja kellele need sobivad

Peegeldusvastane kate – et teised näeksid sinu silmi

Teatavasti vaatame ükskõik kellega kohtudes teineteisele silma.

Kui prillid on peegeldusvastase kattega, ei peegelda klaasid vastu ning teised näevad sulle otsa vaadates selgelt sinu silmi, mitte prilliklaase. See on väike, kuid väga oluline detail, mis muudab prillid palju ilusamaks. 

Peegeldusvastane kate tasub valida ka null-klaasiga prillidele, näiteks sinise valguse prillidele, et need näeksid paremad välja. 

Sinise valguse kaitse – ekraanivalguse blokeerimiseks

Pikk arvuti taga või nutiseadmes veedetud aeg võib silmi kurnata, tekitada väsimust ja peavalusid. Sinise valguse kaitse aitab blokeerida ekraanidest kiirgavat sinist valgust.

Neile, kes nägemiskorrektsiooni ei vaja, on saadaval null-klaasiga sinise valguse prillid. Dr. Lensori e-poes saad lisada sinise valguse kaitse ka kaugele või lähedale vaatamiseks mõeldud prillidele, mida kannad digiekraanide taga töötades või aega veetes.

Fotokroomsed klaasid – kaks-ühes prillid ja päikeseprillid

Fotokroomsed ehk isetumenevad prillid on järjest populaarsemad. Fotokroomsed prilliklaasid on siseruumis läbipaistvad ja õues lähevad tumedamaks sõltuvalt päikesevalguse intensiivsusest. UV-kaitsega fotokroomsed prillid on mugav valik suveks, et ei peaks kombineerima mitut paari prille.

Dr. Lensori e-poest saad tellida isetumenevad prillid oma valitud raamiga.